İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu: Mehmetçiğin konumu tartışmaya kapalıdır

İyi Parti‘li Zorlu: Mehmetçiğin konumu tartışmaya kapalı

İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, “Mehmetçiğin konumu bizim açımızdan tartışmaya kapalıdır. Mehmetçiğin sınırların dışında görevlendirilmesi ancak vatanımızın bölünmez bütünlüğüne bir tehdit olması halinde değerlendirilir” dedi.

İyi Parti Sözcüsü Zorlu, Başkanlık Divanı toplantısının ardından genel merkezde basın toplantısı düzenledi. Zorlu, atanamayan öğretmenler sorununun çözülmediğini belirterek, “Atanamayan öğretmenlerin bu konudaki gösteri ve eylemleri sonuç getirmediği gibi ağır ithamlarla da karşı karşıya kalmaktadırlar. Toplumda taksi şoförlüğünden tutun da çaycılık, kargoculuk, kasiyerliğe kadar çeşitli alanlarda atanamayan öğretmenleri görmemiz mümkündür. Onlar, yüksek tahsilli işsizler ordusuna katılmanın bedelini ödüyor. Hak etmedikleri yerlerde çalışarak da geleceklerinden umutlarını yitirmek üzereler. Mülakat sistemini kaldıracaklarını taahhüt etmelerine rağmen, bunu perçinleyecek adımlar atıyorlar. Oysa öğretmenlerimiz mülakat konusunda endişeliler. Siz ne kadar içeriğini çeşitlendirseniz de geçmişteki kötü uygulamalarınız sebebiyle adalet duygusu sarsılmış ve güven kalmamıştır. Yapmanız gereken bu okullarımızın kalitesini artırarak, öğrenim dönemleri boyunca varmak istediğiniz donanımı kazandırmaktır. İşte o vakit hem öğretmenlik mesleğini hak ettiği konuma hem de eğitim sistemini öğrencilerimize yakışır bir noktaya taşımış olacaksınız” dedi.

‘TÜM DÜNYA HAREKETE GEÇMELİ’

İsrail

İyi Parti

‘BÖYLE BİR ŞEY SÖZ KONUSU DEĞİL’

Zorlu, eski İzmir Milletvekili Aytun Çıray’ın, yerel seçimlere yönelik İYİ Parti’nin AK Parti ile anlaştığına dair iddiasını sorması üzerine, “Bu iddiaların ciddiye alınacak bir yanı yok. Böyle bir şey kesinlikle söz konusu değil. Bu iddiayı ortaya atanlara şu soruyu sormak isterim; CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayı belli mi? Bu konuda bazı kafa karışıklıkları var. Bu konuyu daha fazla irdelemelerini tavsiye ediyorum” yanıtını verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’da 6’lı masayı oluşturan partilerin il ve ilçe yöneticileriyle bir araya geldiğine yönelik haberler hatırlatılan Zorlu, “Bizim hiçbir yetkilimiz, temsilcimiz bahsedilen toplantıda yer almadı. Herhangi bir davet de tarafımıza gönderilmemiştir” dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Politika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir