Yurt Reklamında Bu Tuhaf Övgüye Tepki Yağıyor! Zeren Asansörde Can Verdi, Bir Şehir Ayakta

Aydın’da Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda arıza yapan asansörden çıkmaya çalışırken sıkışarak hayatını kaybeden Adnan Menderes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 4’üncü sınıf öğrencisi Zeren Ertaş’ın, 1 hafta önce de yurtta asansörde kaldığı ortaya çıktı.

Aydın’da, KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdunda arıza yapan asansörden çıkmaya çalıştığı iddia edilen bir öğrenci feci şekilde hayatını kaybetti. Olaydan sonra çok sayıda öğrenci yönetimi protesto etti.

Bakanlık, yurt müdürünün görevden alındığını açıkladı ve “İncelemeler neticesinde varsa ihmali tespit edilen sorumlular hakkında gereği yapılacaktır” dedi.

Asansör faciasıyla ilgili bakımdan sorumlu Irmak Asansör’ün, sık sık arıza çıktığı gerekçesiyle yurt asansöründeki emniyet devresini iptal ettiği iddia edildi.

Gazete Pencere’den Candan Yıldız’ın bildirdiğine göre “Asansörlere ilişki şikayetler yurdun hizmete girdiği dönemde başlamış. Söz konusu yurt 2 yıl önce hizmete girdi. Konuştuğum öğrenciler iki yıl önce de öğrencilerin asansörlerin bozuk olduğundan şikayet ettiğini ifade etti. Bu yurt yemeklerde kurt çıkmasıyla gündeme gelmişti”.

Facianın ardından yurdun reklamı gündem oldu.

Reklamda yurda ilişkin, “Konforlu ve güvenli odalar, her blokta çift asansör” ifadeleri yer aldı.

Yurdun reklamı sosyal medyada büyük tepki çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir